Čistění topných systémů Prostějov

Máte staré radiátory a problémy s topením, ale do nových nechcete investovat? Známe snadné řešení! Pracujeme s nejmodernějším zařízením, které čistí nánosy, kaly a usazeniny z radiátorů a topných soustav. Odborných čištěním topných systémů snížíte náklady na vytápění průměrně o 25 % a také náklady na servis kotle nebo tepelného čerpadla. Radiátory navíc rychleji prohřejí místnosti a zmizí potíže s jejich hlučností. Vše zvládneme během jediného dne!

Kolik to stojí?

1 otopný okruh podlahového topení, nebo 1 topné těleso vyčistíme za cenu 850,- Kč bez DPH v zákonné výši. Tato cena obsahuje kompletní vyčištění systému a aplikaci kvalitního inhibitoru v poměru daném výrobcem.

Podrobná cenová nabídka Vám bude zpracována na požádání.

Proč čistit topné systémy?

Usazeniny v topném systému brání přenosu tepla, radiátory dostatečně netopí a dochází k výrazným tepelným ztrátám. Díky vyčištění prodloužíte životnost topného systému, termoregulačních ventilů a předcházíte havarijním stavům. Doporučený interval čištění je 7–10 let. Investice se vám vrátí už do jednoho roku v závislosti na zanesení systému.

Používáme profesionální zařízení REMS MUTLI-PUSH, která zajistí bezpečné, šetrné a efektivní vyčištění vašeho topného systému:

Výkonná, kompaktní, elektronická proplachovací jednotka s bezolejovým kompresorem. K proplachování vodou nebo směsí vody a vzduchu, dezinfikování, čištění, konzervování systémů potrubních vedení, jako pneumatické čerpadlo k řízenému plnění nádob všeho druhu stlačeným vzduchem a k provozu pneumatického nářadí. 

Modelový příklad

Litinové radiátory ve 2. podlaží panelového domu (rok výstavby: 1992, původní soustava UT).
Před zahájením čištění byla průměrná venkovní teplota vzduchu pro danou oblast 10,9°C, po vyčištění byl teplotní průměr 10,2°C. Parametry topné vody nebyly v průběhu týdne upravovány a měření proběhlo při zavřeném okně v místnosti po 10 minutách od vytočení ventilu na maximum. V průměru je zlepšení účinnosti topných těles po  čištění v rozsahu 30-35%.